840/5343
Miniaturemedaille med ophæng til Medaillen for ædel Daad (1793), sign. P.L.K (Peter Larsen Kyhl), jvf. B 50, LEB 16108, LS fig. 374–375, NNUM 1994/6, 6,3 g, 12 mm, kantskade. Stevnsborg anerkender eksistensen af en miniaturemedaille øverst s. 288, men den er af største sjældenhed og muligvis unik, ex. Peter Flensborg - fin gammel patina
Quality
VF
Auction
Coins and medals, 2 May 2013
Category
Estimate
Sold
Price realised
3 bids
When | Bidder | Bid |
(Auto bid) | ||