1739/1624
Samling på ni flasker af glas i forskellige farver, en støbt PF Heering mm. 18–19. årh. H. 24–29 cm. (9)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle vandfund enkelte skår ved mundrand.
Varia, 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
21 bud