2425/15
To svenske trompetformede vaser af sølv, en delvist forgyldt og både punslet og graveret med blomster og bladværk. Mester Johan Svart. Karlskrona 1779. Lille bæger. Mester MC Göteborg 1760. Vægt 635 g. H. 14 og 19 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.