2425/​15

To svenske trompetformede vaser af sølv, en delvist forgyldt og både punslet og graveret med blomster og bladværk. Mester Johan Svart. Karlskrona 1779. Lille bæger. Mester MC Göteborg 1760. Vægt 635 g. H. 14 og 19 cm. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?
Levering

Levering i USA fra 820 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK

Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.