2109/834
Peter Nicolaisen (f. Ballum 1894, d. Egernsund 1989)
Blomsteropstilling. Sign. P.N. Olie på lærred. 92×73.
Behov for rensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud