2039/672
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af grålakeret MDF bestående af syv 1/1 str. bogkasser, heraf fire dybe samt fire 1/2 str. bogkasser. Div. sokler, løse sokkeldele samt hvidt skuffemodul medfølger. Udført for Montana. H. 70/35. B. 70. D. 38/30. (23)
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud