1911/932
G. Toso
“Murrine Argento”. Kande af klart og grønt glas, indlagt med sølv og blomstermønster. Sign. Toso G 76, 1/50. Udført hos Toso, Murano, Italien. H. 22,5.
Nogle få minimale overfladeridser, her især på bund.
Moderne kunst og design, 12. marts 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud