2433/​886

Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)

Vase af chamotte, delvist dekoreret med turkis glasur, modelleret med sildebensmønster i let relief. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 26. Diam. 25.

Mindre krakeleringer i glasur. Reparation.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

849719 1.000 DKK