11920/15
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Digte”. Omslag-forside til Ole Sarvig, København 1945. Usign. Litografi i farver på karton. 47×33. Uindrammet.
Sælger oplyser: Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019
Vurdering
Hammerslag