2043/802
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
Komposition. Sign. Corneille 2000, 7/120. Terragrafi i faver på kraftigt papir monteret på lærred. 62×53.
Papiret bølger. Enkelte mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag