1722/65
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti fra Færøerne. Sign. Chr. Blache 81. Olie på lærred monteret på træ. 20×31.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag