2031/827
Lænestol med stel af bejdset bøg. Sæde og ryg betrukket med blomstret stof. Model 1644. Udført og mærket hos Fritz Hansen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og løse samlinger. Betræk med pletter, smuds og defekter.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud