1821/​796

Italiensk design

Et par væglamper af patineret messing med påsatte kugler af klart glas, hver med ni lysarme. 1960–70erne. H. 50. D. 30. (2)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelte kugler med afslag. En kugle med reparation. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 22. maj 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag