Michael Bevilacqua (f. Carmel, California 1966)
“Frittering - Mercury Rev, Yerself Is Steam Track F”. Sign. på bagsiden Michael Bevilacqua 2001 med titel. Akryl på lærred. 81×86.
Udstillet: “FunFunFun”, ARoS, Aarhus Kunstmuseum, februar - maj 2008. Proveniens: Christie's, New York, Sale 1637, Lot 45, marts 2006. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018