1927/1509
Rusland, 19. årh.s begyndelse
Et par russiske empire stager af forgyldt bronze, hver med figurer og bladværk i relief, runde hvælvede fodstykker. Begge stemplede. 19. årh.s begyndelse. H. 25. (2).
Fremstår med alders- og brugsslitage. En med let bøjet manchet.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag