1927/​1509

Rusland, 19. årh.s begyndelse

Et par russiske empire stager af forgyldt bronze, hver med figurer og bladværk i relief, runde hvælvede fodstykker. Begge stemplede. 19. årh.s begyndelse. H. 25. (2).

Fremstår med alders- og brugsslitage. En med let bøjet manchet.

Varia, 4. juli 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK