2014/1184
H. Fischer
Skønvirke broche af sølv prydet med cabochonslebet rav og chrysopras. L. 5,2 cm. 20. årh.s begyndelse.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rav revnet. Lås defekt.
Smykker, 1. april 2020
Vurdering
Hammerslag