2014/​1184

H. Fischer

Skønvirke broche af sølv prydet med cabochonslebet rav og chrysopras. L. 5,2 cm. 20. årh.s begyndelse.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rav revnet. Lås defekt.

Smykker, 1. april 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK