2049/7111
Maske af udskåret patineret træ, bevægelig underkæbe med rester af rødt pigment. Ibibio, Nigeria. H. 37.
Proveniens: Ex. Mogens Balles samling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag