11920/34
Thomas Arnel (f. København 1922, d. Aarhus 2010)
Surrealistisk komposition med fabeldyr. Usign. Tusch på papir. Lysmål: 4×15×10. Rammemål 28×28.
Proveniens: Kunsteren Finn Haves samling.
Sælger oplyser: Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019
Vurdering
Hammerslag