2440/​972

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Lænestol med ben af valnød, sæde, ryg, sider og løse hynder betrukket med brunt skind. Model 2207. Udført hos Fredericia Stolefabrik.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker-

I Aarhus
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

937419 (Autobud) 2.600 DKK
838485 2.500 DKK
937419 (Autobud) 2.400 DKK
838485 2.300 DKK
937419 (Autobud) 2.200 DKK
838485 2.100 DKK
937419 2.000 DKK