Jens Nielsen (f. Jelstrup pr. Års 1891, d. Holstebro 1978)
Sydlandsk parti og fugle i landskab. Begge sign. Jens. Akvarel og oliekridt på papir. Bladstørrelse 25×19 og 44×30. (2)
Undersøgt i ramme.
801465 | ||
998214 |