903/​453

Astrid Holm (f. København 1876, d. sst. 1937)

Opstilling med blomster og sparegris. Usign. Olie på lærred. 73×60. Uindrammet.

Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejers tipoldefar og siden nedarvet i familien.

Mindre krakeleringer.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag