12114/​60

Johan Vilhelm Andersen (f. København 1892, d. 1971)

Profilportræt af en kvinde. Sign. JVA. Olie på lærred. 54×39. Indrammet.

En lille bule i højre side. Ikke et hul.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

700 DKK
(Autobud) 650 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK