2146/834
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Stor bordskål af mælkehvidt glas med gule pålagte bånd. Usigneret. Udført hos Holmegaard. H. 25,5. Diam. 33.
Få brugsspor. Let skævtdannet.
Moderne kunst og design, 16. november 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud