2143/​96

Et par franske empire stager af forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde, let hvælvede fodstykker støbte med bladværk. 19. årh. H. 25. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene stage lettere bulet på fod.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK