2143/96
Et par franske empire stager af forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde, let hvælvede fodstykker støbte med bladværk. 19. årh. H. 25. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene stage lettere bulet på fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag