2004/408
Kommode af bemalet træ, front med tre skuffer dekoreret med ornamentik og rytter på stejlende hest. 19. årh. og senere. H. 82. B. 100. D. 41.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Med tilføjelser.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag