1948/454
Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator. Tempera på træpanel. 18–19. årh. 51×41,5.
Mindre krakeleringer. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag