2048/​295

Plat de menage af sølv, bestående af to saltkar, peberbøsse, sennepskrukke og olie/eddikeflaske. 20. årh. Vægt ekskl. glasindsatser og olie/eddikeflaske ca. 152 gr. H. 3,5–14. (5)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK