2048/295
Plat de menage af sølv, bestående af to saltkar, peberbøsse, sennepskrukke og olie/eddikeflaske. 20. årh. Vægt ekskl. glasindsatser og olie/eddikeflaske ca. 152 gr. H. 3,5–14. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag