2419/929
Italiensk fad af sølv. Udført hos Cesellato a mano 20. årh. Vægt ca. 480 g. Diam. ca. 36 cm. Samt to lave stager af sølv. H. 4 cm. Udfyldte. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lysestager med delvis manglende fyld.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag