Walter Henry Williams (f. Brooklyn, New York 1920, d. København 1998)
Landskab med blomster, fugl og sommerfugl. Sign. Walter Williams samt på bagsiden 1971–72. Olie på masonit. Diam. 23,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020