2119/12
Tysk barok pokal af tin, skævknækket korpus, prydet med mønter og inskription anno 1710, lågknop i form af kriger med fane og skjold. Stemplet. 18. årh.s begyndelse. H. 62.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag