2119/​12

Tysk barok pokal af tin, skævknækket korpus, prydet med mønter og inskription anno 1710, lågknop i form af kriger med fane og skjold. Stemplet. 18. årh.s begyndelse. H. 62.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK