Ernst Zeuthen (f. Kronoberg, Skåne 1880, d. Gentofte 1938)
Ernst Zeuthen: Krysantemum. Olietryk på plade. Sign. i trykket og N. 180/450, samt utydelig P.H.L... I gammel ramme. Bagside med stjernelabel, mrk. DM. MR. 40, 6. Lysmål 64×50. Rammemål 74×60. Indrammet.
Overfladeridser. Behov for let rensning
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
24 bud