2449/164
Signeret og dateret Luri tæppe, Sydlige Persien. Design med palmetter og geometriske ornamenter. Ca. 1930–1940. 300×162.
Slidte frynser. Delvis/stykvis slidte kanter. Jævnt slidt.
Fra
i
Glostrup
Vurdering