2449/​164

Signeret og dateret Luri tæppe, Sydlige Persien. Design med palmetter og geometriske ornamenter. Ca. 1930–1940. 300×162.

Slidte frynser. Delvis/stykvis slidte kanter. Jævnt slidt.

Fra i Glostrup
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?