2204/80
Kommode af rosentræ, front med tre skuffer, rigt indlagt med intarsia, top af rødbroget marmor, dekoreret med påsatte bronzer og cabriole ben. Stemplet Snedkermester S. Winther. Louis XVI stil. 20. årh.s midte. H. 84,5. B. 105. D. 46.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag