2142/340
To kinesiske paneler af hardwood, udskåret med løver, flagermus og ornamentik. Qing dynastiet, 19. årh. 118×76 og 70×64. (2)
Spor efter montering. Desuden håndterings- og alderstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag