2008/​240 Nilaus (Niels) Fristrup: Udsigt mod en kyst. Sign. N. Fristrup. Olie på lærred. 29×62.

Be­skriv­el­se

Udsigt mod en kyst. Sign. N. Fristrup. Olie på lærred. 29×62.

Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Kunstner

Nilaus (Niels) Fristrup (f. København 1837, d. Frederiksberg 1909)

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.