2031/​74

Sign. Keshan tæppe, klassisk medaljon design med ornamentik, slyngede grene, blomster og bladværk på grønlig bund. Persien. 20. årh. 385×295.

Pletvis slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Plettet.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag