2031/​74

Sign. Keshan tæppe, klassisk medaljon design med ornamentik, slyngede grene, blomster og bladværk på grønlig bund. Persien. 20. årh. 385×295.

Pletvis slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Plettet.

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag