850/​47

Fritz Edvard Kärfve (f. Malmø 1880, d. sst. 1967)

På vej hjem under fuldmånen. Sign. F. Kärfve (sammenskrevet) 1902. Olie på lærred. 100×180.

Rester af udstillingsetiket på blændramme.

For konditionsrapport kontakt afdeling.

Malerier og tegninger, 16. september 2014

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK