850/47
Fritz Edvard Kärfve (f. Malmø 1880, d. sst. 1967)
På vej hjem under fuldmånen. Sign. F. Kärfve (sammenskrevet) 1902. Olie på lærred. 100×180.
Rester af udstillingsetiket på blændramme.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Malerier og tegninger, 16. september 2014
Vurdering
Hammerslag