Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)
Solnedgang over et bakket landskab med to storke. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 48×63.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Mindre krakeleringer.