2115/893
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af eg, løse epedahynder i sæde og ryg betrukket med grønt uld. 1970–80'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag