2009/42
Svingkedel af sølv med stand og brænder, skævknækket rokokoform. Ej mesterstemplet, 1921. Vægt ca. 1474 gr. H. 28,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud