903/​577

Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)

Uden titel. Sign. 8 XI 1975 med dedikation “pour Troels Andersen, avec l'amitié de Pierre Alechinsky”. Tusch på gammel obligation fra Tramways d'Odessa. Bladstørrelse 34,5×45. Uindrammet.

Proveniens: Gave fra Pierre Alechinsky til Troels Andersen.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK