2142/675
Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Dråbeformet vase af stentøj dekoreret med brun og grøn glasur. Sign. monogram, 1927, 789. Udført og stemplet på Haliers eget værksted. H. 18.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud