2450/542
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Daybed med stel af eg. Sæde med sjeneflet, løs dybthæftet hynde betrukket med sort skind. Model OW 150. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. L. 180.
Serienr. 1040355.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering