Jørgen Haugen Sørensen (f. København 1934, d. Pietrasanta, Italien 2021)
Objekt. 1976. Sign. monogram, 25/50. Skulptur af patineret bronze, stående på plint af hvidbroget marmor. H. inklusiv plint 13. Plint L. 17. B. 14.
Plint med mindre kanthak. Almindelig alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
18 bud