2439/138
“Musselmalet Halvblonde”. Vinkande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, montering af messing. Royal Copenhagen. 19. årh. H. 29.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Vurdering
102358 |