1949/​8592

Gardner Porcelainsfabrik, 19.-20. årh.

Russisk skål, tre tallerkener og fad af porcelæn, dekorerede med blomster i rund kartouche på kirsebær farvet grund. Gardner Porcelainsfabrik, 19.-20. årh. (5).

slitage på gulddekoration, tallerken med huller i glasuren

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag