1949/8592
Gardner Porcelainsfabrik, 19.-20. årh.
Russisk skål, tre tallerkener og fad af porcelæn, dekorerede med blomster i rund kartouche på kirsebær farvet grund. Gardner Porcelainsfabrik, 19.-20. årh. (5).
slitage på gulddekoration, tallerken med huller i glasuren
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag