1336/61
Christian Martin Tegner (f. Helsingør 1803, d. København 1881)
Bondehus med en kone. Sign. monogram 1844. Olie på lærred. 19×30.
Enkelt retouchering.
Ældre malerier og møbler, 2. september 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud