2103/232
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Udsigt fra en kyst mod sejlskibe i horisonten. Sign. Joh. Neumann. Olie på lærred. 48,5×73,5.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Enkelte retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag