1722/2
Lille pagodeformet vitrineskab af bemalet, marmoreret og forgyldt træ. Delvist 18. årh. H. 205. B. 58. D. 38.
Delvist 18. årh. Visse steder afskallet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag