1722/​2

Lille pagodeformet vitrineskab af bemalet, marmoreret og forgyldt træ. Delvist 18. årh. H. 205. B. 58. D. 38.

Delvist 18. årh. Visse steder afskallet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK